AKADEMIA RUCHU

AKADEMIA RUCHU

MŁODZIEŻ I DOROŚLI

MŁODZIEŻ I DOROŚLI

obozy taekwondo

OBOZY SPORTOWE

 ZAWODY taekwondo

ZAWODY

WSPÓLNA PASJA

WSPÓLNA PASJA

Jesteś tutaj: Strona główna » AKTUALNOŚCI » Pierwsze czarne pasy

Pierwsze czarne pasy

2013-03-04

Pierwsze czarne pasy i stopienie mistrzowskie DAN w płońskiej i przasnyskiej sekcji Taekwon-do naszego klubu.

W dniu 3.03.2013r w Obornikach Śląskich pod okiem mistrzów koreańskiej sztuki walki odbył się egzamin na czarne pasy w Polskiej Federacji Taekwon-do, do którego przystąpiło 18 zawodników z całej Polski. Egzamin niezwykle ciężki i wymagający od zdających skupienia, oraz wiedzy zarówno technicznej jak i teoretycznej. Egzamin trwający ponad 4 godziny poprzedzony został trwającym dwie godziny seminarium szkoleniowym z układów formalnych dla zdających. Seminarium poprowadził Witold Gromowski VI Dan (szef komisji egzaminacyjnej Dan) oraz Mariusz Dumitrescu IV Dan. Łącznie zdający przeszli 6 godzin wytężonej pracy, gdzie musieli zaprezentować znajomość układów (tul), rozbić (kyokpa), samoobrony (hosin sul), walki (matsogi), oraz wielu technik nożnych i ręcznych.

Do egzaminu z naszego klubu zostały wytypowane trzy osoby. Dzięki dobremu wyszkoleniu do grona posiadaczy czarnego pasa w naszym klubie dołączyła Honorata Jędrzejewska, Paweł Obrębski oraz Tomasz Kacner.

Droga do osiągnięcia doskonałości w sztuce walki jaką jest Taekwon-do jest długa, zawiła i często okupiona wieloma wyrzeczeniami, dlatego tym bardziej cieszę się, że moi adepci zaszli tak daleko. – Piotr Grącki

Wszystkim serdecznie gratuluję i życzymy pozostałym trenującym dużo radości z trenowania oraz osiągania stopni zaawansowania.