taekwondo +48 509 427 980

Znajdziesz nas też na: taekwondo taekwondo

Taekwondo Gracki Team
AKADEMIA RUCHU

AKADEMIA RUCHU

MŁODZIEŻ I DOROŚLI

MŁODZIEŻ I DOROŚLI

obozy taekwondo

OBOZY SPORTOWE

 ZAWODY taekwondo

ZAWODY

WSPÓLNA PASJA

WSPÓLNA PASJA

Jesteś tutaj: Strona główna » TAEKWON-DO

Historia Taekwon-do

choi

Generał Choi Hong Hi

Swoje pierwotne korzenie Taekwon-do opiera na tradycyjnych koreańskich sztukach walki, a jego historia związana jest z historią Korei. Nazwę Taekwon-do zaproponowaną przez gen. Choi Hong Hi, jako nowe określenie narodowej koreańskiej sztuki walki przyjęto 11 kwietnia 1955r. na radzie złożonej z instruktorów, historyków i innych wybitności. W 1966 roku, z powodu wielkiego zainteresowanie nową sztuką walki powstaje Międzynarodowa Federacja Taekwon-do - International Taekwon-do Fedration (ITF).
Na skutek konfliktu z rządem koreańskim Choi Hong Hi opuścił Koreę i wyemigrował do Kanady. W 1972 roku ITF zostaje przeniesiony z Seulu do Toronto. Natomiast w Korei z inicjatywy dr Un Yong Kima prezydenta Koreańskiego Związku Taekwondo powstaje KUKKIWON Światowe Centrum Taekwondo. Rok później 28 maja 1973 roku oficjalnie powstaje Światowa Federacja Taekwondo - World Taekwondo Federation (WTF).

W 1990 roku wielki mistrz Park Jung Tae razem z kilkoma innymi mistrzami zakłada trzecią federację o nazwie Globalna Federacja Taekwon-do - Global Taekwon-do Federation (GTF).